Hakkımızda

DAYMOD Çorap 1984 yılında Uğur Çorap adıyla kurulmuş olup, faaliyetlerini çorap ve iç çamaşırı alanlarında sürdürmüştür. İlk yıllarda iç piyasadaki üreticilerin mallarını mağazalarında pazarlayan firma, ilerleyen yıllarda İtalya, Fransa gibi modanın trendlerini belirleyen ülkelerden son moda ürünleri müşterisiyle buluşturmuştur. 1991 yılında ithal ettiği ürünleri, kendi mağazalarının yanı sıra Türkiye pazarındaki diğer büyük mağaza zincirleri aracılığı ile pazarlama yolunu seçen firma, 2000 yılına gelindiğinde ithal çorap pazarının lider kuruluşlarından biri olmuştur. Müşterilerine daha geniş bir ürün yelpazesi sunmayı amaçlayan firma, 2002 yılında kendi tam entegre fabrikasını kurmuştur. İlk etapta pamuklu soket ve külotlu çorap ürün guruplarıyla üretime başlayan firma, kısa süre içinde ince naylon külotlu çorap üretimine geçmiş ve ürün çeşitliliğini arttırmıştır. 2010 yılı itibari ile Daymod Çorap yıllık 27 milyon adetlik üretimi ile Ortadoğu'dan Avrupa'ya , Batı Asya'dan Afrika'ya kadar ihracaat yapmaktadır. Üretimin tüm aşamaları tam otomatik makinelerde, her aşamada kalite kontrol görevlilerinin kontrolünde ve yüksek teknoloji cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Bu hem daha kaliteli mal üretimini sağlamakta, hem de tüketici taleplerine daha hızlı cevap verilmesine olanak tanımaktadır. DAYMOD Çorap ürettiği tüm ürünlerinde dünyanın en kaliteli sentetik iplik üreticileriyle çalışır. Kullanılan elyafın kalitesi ürünlerimizin uzun ömürlü ve daima ilk günkü gibi rahat olmasını sağlamaktadır.

DAYMOD Çorap; yüksek kalitedeki hammaddeyi, yenilikçi moda anlayışıyla şekillendirip , yeni nesil modayı ayaklarınıza getiriyor.

KURUMSAL YÖNETIM İLKELERİ

Müşteri Memnuniyeti Müşterilerine ve onların müşterilerine yüksek kaliteli ürünleri, sezon trendlerine uygun tasarımları, zamanında ve uygun maliyet – fiyat oranıyla sunmak Daymod’un en temel yönetim ilkesidir. Kaliteden ödün vermeden, kanserojen boya vb. insan sağlığını tehdit edecek materyaller kullanmadan, ulaşılabilir fiyatlarla, en kaliteli ürünleri üretmek için çalışırız.

Çalışanların Motivasyonu Daymod çalışanlarının ve taşeronlarının faaliyet esnasında sahip oldukları temel insan haklarının bir gereklilik olduğuna inanmaktadır. Adillik, fırsat eşitliği ve iş güvenliği, insan kaynakları politikamızın temelini oluşturur. Din, dil, ırk, etnik köken, engel, cinsiyet, medeni hal, ilişki, yaş gibi temellere dayanan her türlü ırkçı/ayrımcı yaklaşımlar asla kabul edilemez. Şirketimiz bu konuda OHSAS sertifikasına sahiptir. Ayrıca iş & işçi güvenliği ve sağlığı konusunda iç ve dış denetime tabidir.

Operasyonel Mükemmellik Beklentileri karşılamak ve beklentilerin de ötesinde hizmetler sunabilmek amacıyla süreç ve hizmetleri sürekli geliştirmek ve iyileştirmek misyonumuzdur. ISO 9001 kalite belgesi ve üretim programımız ile verimliliğimizi ve kalite standartlarımızı sürekli takip ederiz.

Sürdürülebilirlik ve Çevreci Kimlik Daymod iş yapış süreçlerinde, gerek sosyal gerekse çevresel boyutlarda daha sürdürülebilir faaliyetler ile çalışmayı kabul eder. Üretimin her aşamasından son tüketime kadar doğa dostu çözümlerle hareket eder ve ISO 14001 belgesine sahiptir. Ayrıca ambalajlarımızın büyük bölümü ve poşetlerimizin tamamı geri dönüşüme uygun malzemelerden üretilmiştir.

Yasalara ve Diğer Düzenlemelere Uyum Daymod çalıştığı tüm ülkelerin yasa ve yönetmeliklerine saygı duyar ve uygular. Yasa dışı hiçbir faaliyette bulunmaz, bulunulmasına izin vermez.

Rekabet Kanunu Şirketimiz özgür rekabeti desteklemektedir. Serbest piyasa içerisinde özgür rekabet koşulları ile üretmeyi & satmayı taahhüt eder.

Gizlilik Daymod çalışanlarının ve iş ortaklarının gizliliğine saygı duyar ve kişiler hakkındaki hiç bir kişisel konunun açıklanmayacağını garanti eder.

Sosyal Uygunluk Sosyal uygunluk denetiminin tüm şartlarını yerine getiren Daymod, her yıl gerek çalıştığı uluslararası firmaların denetçileri gerekse yerli denetim firmaları aracılığı ile uygunluğunu tescil ettirir.